Can Soyer

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden Sosyal Antropoloji bölümü mezunu olan Can Soyer, ODTÜ Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Sosyalist Politika, Gelenek, soL, Komünist, İleri Haber, Yön gibi yayınlarda yayınlanmış çok sayıda makalenin yazarı olan Soyer, çeşitli kitap çalışmalarında da editör ve yazar olarak yer aldı. Soyer’in ¨Marksizm ve Siyaset: Yöntem, Kuram, Eylem¨ isimli bir kitabı bulunmakta. Örgütlü sosyalist mücadeleye lise yıllarında katılan Soyer, kuruluş çalışmalarından bu yana TİP üyesidir.
Köşe yazarları

Bazarov’un baltası

Postmodernizmin, çağdaş nihilizmin, Bazarovların tilmizlerinin her şeyi kırmasından sonra geriye kalan şey, şimdi içinde yaşadığımız dehşetli dünyadır.

Köşe yazarları

Sitem imgeleri ve kurucu siyaset

"Bu koşullarda öncülük, artık önünde veya çevresinde bulduklarına yol göstermekten biraz daha fazlasını yapmayı gerektirir. Kaba bir tabirle, sosyalistlerin öncülüğü, öncülük edeceği şeyi dahi ‘kurmak’ durumundadır."

Köşe yazarları

Müdahale doktrini

“Müdahale doktrini” olgunlaştı, inatçılar “yerini aldı” ve hep bir ağızdan haykırdı: “Haydi başlıyoruz!”

Köşe yazarları

Geldi gelmekte olan

Günümüzde anlamlı bir Leninist çizgi, ancak mevcut dünyanın halihazırda yaşanmakta olan kıyametini görerek ve göstererek, bu jestin doğrusal bir sonucu olarak tahayyül edilebilir.