Tuncay Koç

Ankara Anadolu Lisesi’nden ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. Antalya Barosu Çevre ve İmar Kurulu’nda 2000-2012 yılları arasında çalıştı ve bu kurulun 6 yıl boyunca başkanlığını yaptı. 2011-2018 yılları arası Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu'nda görev yaptı. Çevre ve siyaset üzerine yazıları yayınlandı. Halen Çevre ve Ekoloji Hareketi Avukatları ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi…
Köşe yazarları

Sel, yangın, kuraklık bir de AKP

Validebağ Gönüllüleri, hem fiili direnişle hem açtıkları davalarla örnek bir tutum sergilediler. Mahkeme Kasım ayında ihale de yürütmeyi durdurma kararı verirken dün gelen yeni bir haberle Üsküdar Belediyesinin ihaleyi feshettiği belirtiliyordu.

Köşe yazarları

Yaşam, çevre hakkı ve Şebinkarahisar

Ülkemizde de çeşitli çevre kirlilikleri olmasına rağmen, devlet tarafından süreçler şeffaf olarak paylaşılmıyor ve yeterli önlemler alınmıyor. Özellikle ülkenin her tarafını inşaat sektörüne ucuz hammadde sağlamak için ahtapot gibi saran maden ocaklarının,  yeraltı sularına ve ormanlara verdiği zararlarla ilgili yeteri çalışma yok.

Köşe yazarları

Daha fazla siyaset

Bu kriz biter, 5 yıl sonra Millet İttifakı yönetiminde başka bir krize daha sürükleniriz. Ancak bu süre içinde doğal varlıklarımız da sabrımız da azalmış olur.