Akın Olgun

Gazeteci-Yazar Akın Olgun, 2009-2015 yılları arasında Sabah gazetesinin Londra muhabirliğini yaptı. Arasöz Sanat ve Politika Dergisi, BirGün gazetesi, Cumhuriyet, Yeni Özgür Politika, Gazete Karınca, Jiyan.org, Bianet ve Sendika.org gibi haber siteleri ile gazete ve edebiyat dergilerinde yazıları yayımlandı. Olgun’un, Adları Saklıdır, Ecel Öyküleri, Karanfil Mevsimi, Kül Sesleri ve El Alem isimli beş kitabı bulunuyor.
Köşe yazarları

Birlikte çoğalmak

Sinenin sinmeyenleri hedeflemesi, itiraz etmeyenlerin itiraz edenleri işaretlemesi, suya sabuna dokunmayanların, dokunanları kirletmeye çalışması, böylesi tenhalaşma süreçlerinin de ürünüdür biraz.

Köşe yazarları

Demirtaş ve ezber bozumu siyaseti

Ne yaparsa yapsın “çocuk işte” muamelesi yaptığımız muhalefet şımarıklığı, gün gelir hepimizin azabı olur. Eğer bu azabı yaşamak istemiyorsak, muhalefetin tüm çeperine uyarıcı olacak şekilde eleştirilerimizi yapmalı ve toplumun geleceği için nasıl bir yol, yöntem izleyeceklerini sorarak, ısrarla ilkeler etrafında bir toplumsal akit ortaya koymalarını talep etmeliyiz.

Köşe yazarları

Bir kalpten daha fazlasına ihtiyacımız var

Bize derman olmayacak söylemlerden, tartışmalardan öte bir hayat var dışarıda oysa. Duyguları bize benzemeyen, bizim gibi konuşmayan, bizim gibi bakmayan, hayatın ve hayatta kalmanın en sade, en can alıcı haline tutunan yüzbinler, milyonlar var.

Köşe yazarları

Demirtaş'tan mektup var

¨Hayallerimizi paylaşan herkesle yan yana durabilmeliyiz. Biz bunda kararlıyız. Cesuruz, samimiyiz. Kimsenin kaybetmediği, ötekileştirilmediği, zulüm görmediği yeni bir yaşamdır hayalimiz.¨