Kaftancıoğlu'ndan 'İmamoğlu'na hakaret' yanıtı

Kaftancıoğlu'ndan 'İmamoğlu'na hakaret' yanıtı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ‘hakaret ettiği’ iddialarını yalanladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, iktidar medyasında yer alan "İmamoğlu'yla gerginlik" ve hakaret iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Canan Kaftancıoğlu nezaketli bir hanımefendidir. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum" ifadelerinin ardından açıklama yapmayan Kaftancıoğlu, iddiaların gündeme gelmesinden günler sonra sessizliğini bozdu.

Twitter'dan seri paylaşımlar yapan CHP İstanbul İl Başkanı, iddiaları yalanladı:

'İFTİRALARA YANIT VERMEYECEĞİM'

"Acı ve yakıcı gündemle boğuşanlardan özür dileyerek: Vatandaşın acı ve yakıcı gündemi dururken bugüne kadar bataklık medyasının iftira ve yalanlarına bir kez bile yanıt vermedim. Vatandaşın gündemini perdelememe adına bundan sonra da vermeyeceğim.

En güzel yanıt sandıkta verilinceye kadar kendileri söylemeye, kendileri oynamaya devam etsinler. Keyifli ve daha inandırıcı senaryolar diliyorum kendilerine. Tv’lerde söylenen doğruysa eğer (yetkililere ulaşamıyorum) Gaziantep Şizofreni Hastaları Derneğinin açıklaması nedeniyle:

Söylediğim iddia edilen, hatta iftirası atılan “şizofreni” ifadesinin tıbbi bir tanı olup hakaret olarak kullanılamayacağını en iyi biz hekimler biliriz. İfadeyi hakaret amaçlı kullanmak, bu tanıyı almış hastalarımıza en büyük hakaret olur çünkü. Dolayısıyla yalan.

'HIRSIZ' DEDİĞİM İÇİN CEZA ALMIŞLIĞIM VAR' 

Yazmaya başlamışken iddia edilen diğer ifadeler ise ırkçı ve ayrımcı ifadeler olup, yaşamı boyunca nefret söyleminin karşısında durmuş biri olarak nefret ve ayrıştırıcı söylem kullanmadım, bundan sonra da kullanmam.

Evet bu arada, devleti yönetenlerin hırsızlık yapmasının 85 milyona yapılabilecek en büyük hakaret olduğunu hissederek “hırsız” dediğim için kamu görevlisine hakaretten ceza almışlığım vardır.

Ve yine attıkları iftira ve yalanlara karşı hakaret değil, gerçekleri yüzlerine haykırdıklarımın oluşturduğu “Canan Kaftancıoğlu bize de hakaret etmişti” korosunu da gülümseyerek izliyorum. Eğlenceli:)"