Erdoğan'ın eski avukatından İleri'ye bir dava daha...

Erdoğan'ın eski avukatından İleri'ye bir dava daha...

Erdoğan'ın eski avukatı Mustafa Doğan'ın gazeteci İzel Sezer ve Batuhan Batan'a açtığı dava 27 Aralık 2022 tarihinde görülecek.

İleri Haber

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın sosyal medya hesabından yaptığı "rüşvet" paylaşımlarının İleri Haber'de yayımlanmasının ardından açılan davanın haberleştirilmesine ilişkin Genel Yayın Yönetmeni İzel Sezer ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Batuhan Batan'a dava açtı.

Gazeteciler Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın birlikte kaleme aldıkları "Cendere" isimli kitapta Erdoğan'ın eski avukatının rüşvet pazarlığı yaptığı iddiaları yer alıyordu. TİP Milletvekili Ahmet Şık da konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dönemin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e “Gereğini yapacak mısınız?” sorusunu yöneltmişti.

Ahmet Şık'ın paylaşımlarına ve Mustafa Doğan İnal'ın rüşvet pazarlığı yaptığı iddialarının yer aldığı ve aynı içerikle üçüncü bir dava açılmaması için bu haberimizde detaylarına bir kez daha yer veremediğimiz haberimiz nedeniyle dönemin Genel Yayın Yönetmeni Doğan Ergün ve dönemin Sorumlu Müdürü olan mevcut Genel Yayın Yönetmeni İzel Sezer hakkında 11 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla dava açılmıştı.

İnal bu sefer gazetecilerin yargılandığı davanın haberinin İleri'de yayınlanmasını gerekçe göstererek dava açtı.

Erdoğan'ın eski avukatı İnal'ın gazeteciler İzel Sezer ve Batuhan Batan'a dava açtığı dava 27 Aralık 2022 tarihinde saat 10.35'te İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Mustafa Doğan İnal'ın, bu haberimiz hakkında da suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı ise merak konusu...