Zorunlu tekzip14-10-2020 23:19

İleri Haber sitesinde 08.09.2020 https://ilerihaber.org/icerik/binali-yildirimin-esinin-yegenine-9-yilda-belediyeden368-milyon-tllik-ihale-verilmis-118096.html '' linki ve “Binali Yıldırım'ın eşinin yeğenine 9 yılda belediyeden 368 milyon TL'lik ihale verilmiş!” başlığıyla yayınlanan haberde yer alan iddialar gerçek dışıdır. 

Sayın Ender HABERDAR’ın Sayın Binali YILDIRIM ve Sayın Semiha YILDIRIM ile akraba olduğu iddiası geçek dışıdır. Ender HABERDAR, Sayın Semiha YILDIRIM'IN yeğeni değildir. Bu noktada Sayın Binali ve Semiha YILDIRIM’ın isimlerini okuyucu nezdinde olumsuz kanaat oluşturacak biçimde Sayın Ender HABERDAR ile bir araya getiren bu iddianın açık biçimde gerçek dışı olduğunu saygıdeğer kamuoyuna bildiririz. 

Atlas İnşaat Şirketi’nin haksız bir biçimde iş, ihale aldığı ve bunları yerine getiremediği iddiası tamamı ile gerçek dışıdır. Sayın Ender HABERDAR ve Şirket 1994 yılından bugüne başarılı bir biçimde ticaret hayatını sürdürmektedir. Müvekkilimiz süregelen ticari yaşamında, serbest rekabet koşulları içerisinde, herhangi bir siyasi ayrım gözetmeksizin özel, kamu ve yerel yönetimlerden birçok iş ve taahhüt almış olup, bu iş ve taahhütleri başarı ile teslim etmiştir. Bu süreç içerisinde her zaman hukukun kendisine açmış olduğu alanda hareket etmiş, bu nedenle iş yaptıkları kurumlar, kişiler ve kamuoyu nezdinde haklı bir itibar edinmiştir. Müvekkiller 9 yıl içerisinde Sancaktepe Belediyesinin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılmış olan birçok ihaleden yalnızca birkaçını en iyi şart ve rekabet koşulu oluşarak en iyi teklifi vererek şeffaf bir biçimde kazanmış ve neticede kazanan vergi mükellefleri, saygı değer halkımız olmuştur.

Haberde geçen iddia ve ithamların tamamının gerçek dışı olduğunu, tarafımızca şiddetle reddedildiğini ve bu kapsamda adli ve hukuki bütün yasal haklarımıza başvuracağımızı saygı değer kamuoyuna bildiririz.

09.10.2020

Ender HABERDAR – ATLAS İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.