Zerrin Özer: Türkiye'de kendimi özgür hissediyorum

Zerrin Özer yeni single'ını tanıtırken hükümete yaranmak için muhafazakar ifadeler kullanmayı da ihmal etmedi.31-03-2018 11:15

Popçu Zerrin Özer, yeni sıngle'ını anlatırken hükümete yağ çeken ünlüler kervanına katıldı. Bu zamana kadar muhafazakarlığına dair bir emare görülmeyen popçu, ilginç açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'de son derece özgür hissediyorum" diyen Özer, "Ben devlet sanatçısıyım. TRT'de program da yaparım, Erdoğan'ı da severim. Kime ne" ifadelerini kullandığı röportajda kadınlar için de çağ dışı yorumlar yaptı.

'AHLAKSIZLIĞI SEVMİYORUM'

Hükümete nasıl yaranacağını şaşıran Zerrin Özer, "Tecavüz gibi ağır bir travma yaşadım. Bu yüzden bekaret içimde kalan bir ukde oldu. Belki tecavüze uğramasaydım bekarete böyle bir anlam yüklemeyecektim. Kız çocuğum olsa onun da evlenene kadar bakire olmasını isterdim. Yani ben aşırı rahatlığı, saygısızlığı sevmiyorum. Şimdiki insanların modernlik anlayışını benimsemiyorum. Saygı, edep kalmadı artık." dedi.

'BENCE DE TWİTTER YASAKLANMALI'

Hızını alamayan Özer AKP ile her konuda anlaştığını belirtircesine geçtiğimiz günlerde MESAM'a kayyum atanan Coşkun Sabah'a da katıldığını belirterek, "Coşkun Sabah doğru söylemiş. Bence de Twitter yasaklanmalı. Özgürlük iyi güzel de, o özgürlüğü edepli ve ahlaklı bir şekilde yaşayalım. Böyle düşündüğüm için geri kafalı oluyorsam onu da şükranla kabul ederim." ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN'I SEVİYORUM'

Alevi kimliğini de röportajda belirtme gereği duyan Zerrin Özer Erdoğan'dan da sevgiyle bahsetmeyi ihmal etmedi: "Ben Türkiye'de Zülfikar kolye takan ilk insanım. Kültürümle hep gurur duydum. Ama sırf Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seviyorum, TRT'de program yapıyorum diye de kimse bana bunu reva göremez. Bir kere ben o insanı her yönüyle tanıyorum. Haksızlıklara, adaletsizliğe tahammülüm yok. Sevemez miyim ya! Kime ne?"