Yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine giren Eren Erdem'in bir kulağı artık hiç duymuyor

Eren Erdem'i ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Erdem'in yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine girdiğini, şimdi ise bir kulağının hiç duymadığını dile getirdi.27-06-2019 00:07

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP eski milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Eren Erdem’i Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

Erdem’in tutukluluğunun birinci yılının 29 Haziran’da dolacağını hatırlatan Çakırözer, Erdem’in bir kulağında yüzde 30 işitme kaybıyla cezaevine girdiğini, şimdi ise yüzde yüz duymadığını belirterek, “O kulağı artık hiç duymuyor. Ayrıca diğer önemli sağlık sorunları nedeniyle acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı var ancak; ameliyata kelepçeli olarak götürülmeyi, iyileşme sürecini ise hastanenin bodrum katında yatağa bağlı olarak geçirmeyi istemediği için acil tıbbi müdahaleyi reddediyor” dedi.

'ARTIK BUNA BİR SON VERİLMELİ'

Ziyarete ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Çakırözer, “Eren Erdem ve diğer gazetecilerin, yazarların, çizerlerin, akademisyenlerin, siyasilerin, avukatların, sivil toplumcuların cezaevlerinde geçirdiği her bir gün Türkiye itibar kaybediyor. Artık buna bir son verilmesi gerekiyor” dedi.

ERDEM’İN YENİ KİTABI TUTUKLULUĞUNUN İLK YILINDA YAYINLANACAK

Erdem’in yeni kitabının, tutukluluğunun 1’nci yılında, 29 Haziran’da yayımlanacağını bildiren Çakırözer, “Kitabın adı ‘Demokrasi Manifestosu.’ Erdem’in haksız yere yargılanıp, hukuksuzca cezalandırıldığı davadaki savunmasını esas alıyor. Önsözünü de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kaleme aldı” diye konuştu.