Yusuf Güney: Tepki göreceğiniz bir yere gitmeyeceksiniz, aileyi kışkırtmayacaksınız

Şarkıcı Yusuf Güney, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranlara böyle sahip çıktı...23-04-2019 14:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın, Ankara Çubuk'ta saldırıya uğramasının ardından açıklamalarda bulunan şarkıcı Yusuf Güney, "Kimse kusura bakmasın, gittiğin yere dikkat edeceksin, hak edeceksin. Önce terörü lanetleyin sonra şiddeti kınarsınız" şeklinde konuşarak linç girişimini meşrulaştırdı. Daha sonra bir video yayınlayan Güney, "Tepki göreceğiniz bir yere gitmeyeceksiniz, aileyi kışkırtmayacaksınız" dedi. 

Şarkıcı Yusuf Güney, Ankara Çubuk'ta katıldığı cenaze töreninde linç girişimine uğrayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Instagram hesabı üzerinden kendi fotoğrafını paylaşarak açıklama yapan Güney şu ifadeleri kullandı:

"Siz hiç şehit cenazesine gittiniz mi? Yüreği ateşler içinde yanan bir aile, dünyası başına yıkılmış bir eş ve emanet edilen bir ana kuzusunun şehit haberini getiren, çaresizlikten ellerini avuçlarını ovuşturan gözü yaşlı komutan, yürekleri öfke ile tutuşan silah arkadaşları ve yakınları. Kimse kusura bakmasın, gittiğin yere dikkat edeceksin, hak edeceksin, önce terörü lanetleyin sonra şiddeti kınarsınız."