Yurttaşlara ücretsiz maske dağıtamayan hükümet, bu kez de Çad'a yardım gönderdi

Türkiye'de yurttaşlara maske dağıtamayan AKP hükümeti, Çad'a tıbbi yardım malzemesi gönderdi. Daha önce de pek çok ülkeye “Cumhurbaşkanı Erdoğan” imzalı tıbbi yardımlar gönderilmişti.26-05-2020 10:50

Türkiye'de yurttaşlara maske dağıtamamakla eleştirilen AKP hükümeti, 'koronavirüsle mücadele kapsamında’ Afrika ülkesi Çad'a yardım malzemeleri gönderdi. Ankara'dan hareket eden uçakla gönderilen yardım malzemelerinin arasında ambulans da yer aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan tıbbi malzemeler, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Milli Savunma Bakanlığına ait A400M tipi kargo uçağına yüklendi.

Uçaktaki yardım malzemesinin üzerinde Mevlana'nın, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözlerine yer verildi.

NE OLMUŞTU? 

Ülke içinde yurttaşlara ücretsiz maske dağıtamadığı için eleştirilen Erdoğan hükümeti daha önce ABD, İngiltere, İspanya, İtalya ve Balkan ülkelerinin de arasında olduğu çok sayıda ülkeye tıbbi yardımda bulunmuştu.

Ülkelere gönderilen yardım malzemelerinin üzerinde  “Cumhurbaşkanı Erdoğan” imzasına yer verilmişti.