Yunanistan, ikamet izni bulunan Türkiye vatandaşlarına seyahat kısıtlamasını kaldırdı

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi, bu sabah itibarıyla Avrupa Birliği vatandaşları ve Yunanistan'da ikamet izni bulunan Türkiye vatandaşlarının Türkiye ile Yunanistan arasında karşılıklı seyahat edebileceğini duyurdu.22-03-2021 10:30

Yunanistan, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) nedeniyle getirilen kısıtlamalardan olumsuz etkilenen ekonomiyi yeniden canlandırmak için bugünden itibaren bazı kısıtlamaları gevşetiyor. Buna göre, ülkede Covid-19'un yayılmasının önlenmesi amacıyla Türkiye ile doğrudan uçuşlara getirilen kısıtlamaların kaldırıldığı bildirildi.

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, bu sabah saat 06.00'da son bulan Türkiye ile uçuş kısıtlamalarının uzatılmaması kararı alındığı belirtildi. Açıklamaya göre, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ve Yunanistan'da ikamet izni bulunan Türkiye vatandaşları Türkiye ile Yunanistan arasında karşılıklı seyahat edebilecek.

Yolcuların ülkeye girişte havalimanında son 72 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmasının zorunlu olduğu belirtilen açıklamada, gelecek yolcuların 7 gün süreyle karantinada kalacağı belirtildi.

Açıklamada, bazı istisnalar dışında diğer ülke vatandaşlarının Yunanistan’a havalimanından giriş yasağının 5 Nisan 2021'e kadar uzatıldığı kaydedildi.