YTÜ'de dekan kendine özel kadro açtırdı

YTÜ İnşaat Fakültesi'nde Harita Mühendisliği Bölümü Ölçme Tekniği Anabilim Dalı için açılan öğretim elemanı ilanında fakülte dekanının kendine özel şartlar koyarak kadroya kendisini yerleştirdiği ortaya çıktı.06-06-2019 10:43

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Ölçme Tekniği Anabilim Dalı için mart ayında öğretim elemanı alım ilanı vererek başvuru şartlarını açıkladı. Öğretim elemanı ilanı için bir kişilik kadro açılarak “Almanca ders veriyor olabilme” şartı konuldu.

Bugüne kadar Almanca eğitimi verilmeyen YTÜ’nün ilanının içine böyle bir şartın neden konulduğu ise sonradan ortaya çıktı. Kadro ilanından 3 ay sonra İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahap Engin Gülal’in kurum bilgilerinde Anabilim Dalı kısmında Ölçme Tekniği yazdığı görüldü.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre; doktorasını Almanya’da Hannover Üniversitesi’nde yapan ve Almanca bilen profesör şartını sağlayan tek kişi olan Gülal, açtırdığı tek kişilik kadroya kendisi yerleşti. İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Ölçme Tekniği Anabilim Dalı, Almanca ders dinleyebilecek ya da ders açılabilecek bir bölüm de değil.