YSK’ya göre bir evde 52 seçmen yaşayabilir

Yalova’da bir dairede 52 seçmenin kayıtlı olduğu tespit edildi. CHP ilçe başkanı Gönül Yıldırım ve CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya savcılığa ve ilçe seçim kuruluna suç duyurusunda bulundu.27-01-2019 10:32

Yalova’nın Armutlu ilçesindeki İhlas Tatil Köyü’ndeki bir dairede 52 seçmenin tespit edilmesi üzerine CHP ilçe başkanı Gönül Yıldırım ve CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya savcılığa ve ilçe seçim kuruluna suç duyurusunda bulundu. Konutta oturanların polis tutanakları ile tespit edildiğini söyleyen ilçe seçim kurulu, yapılan itiraza ret cevabı verdi.

'DAHA ÖNCE BEYAN EDENLER HUKUKSUZLUĞU YAPANLARDIR'

Konuyla ilgili CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya yaptığı açıklamada, “Bir dairede tespit ettiğimiz 52 seçmen için yaptığımız şikayet ilçe seçim kurulu tarafından reddedildi. O dairede oturanları kim görmüş dediğimizde, daha önceden beyan edildi dediler. Zaten bunu beyan edenler bu hukuksuzluğu yapanlardır. YSK bir dairede 52 seçmen olduğunu onaylıyor. İşte ülkemizdeki adalet, bu işin sonunu bırakmayacağız” şeklinde konuştu.