YouTube, Bolsonaro'nun videolarını kaldırdı

YouTube, yanlış bilgi yaydıkları gerekçesiyle Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun 15 videosunu kaldırdı. YouTube, kararın siyasi ya da ideolojik olmadığını, içerikle ilgili olduğunu duyurdu.22-07-2021 17:36

YouTube, Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun videolarını ”koronavirüs ile ilgili yanlış bilgi yaydığı” gerekçesiyle kaldırdı.

YouTube, yanlış bilgi yaydıkları gerekçesiyle Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun 15 videosunu kaldırdı. YouTube, kararın siyasi ya da ideolojik olmadığını, içerikle ilgili olduğunu duyurdu.

Kaldırılan görüntüler arasında Bolsonaro’nun ulusa sesleniş konuşmaları, görüşmeleri ve bazı canlı yayınlanan videolar bulunuyor.

DAHA ÖNCE DE İÇERİKLERİ KALDIRILDI

Geçtiğimiz yıl sosyal medya platformları Twitter ve Facebook tarafından, Bolsonaro’nun sosyal mesafe kuralına karşı çıktığı ve ülkedeki yüksek vaka sayılarının korona virüse karşı bağışıklık sağlayacağına ilişkin ifadelerinin yer aldığı görüntüleri kaldırıldı.

Brezilya salgından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Nisan ayında, Bolsonaro hükümetinin korona salgını politikasına ilişkin kongre bünyesinde resmi soruşturma başlatmıştı.