Yobaza sokağa çıkma kısıtlaması yok mu? Mamak'ta şeriat çağrısı yapan bildiriler dağıtıldı

CHP'li Ali Haydar Hakverdi, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Mamak ilçesi Misket Mahallesi’nde evlerin kapılarına şeriat çağrısı yapılan bildirilerin bırakıldığını duyurdu.16-01-2021 16:25

İleri Haber

Ankara Mamak’ta sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen evlerin kapılarına şeriat çağrısı yapan bildiriler bırakıldı. CHP’li vekil Ali Haydar Hakverdi konuyla ilgili “Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Mamak ilçesi Misket Mahallesi’nde evlerin kapılarına şeriat çağrısı yapılan bildirilerin bırakıldığını duyurdu.

Hakverdi, sokağa çıkma kısıtlaması esnasında dağıtılan bildirilerle ilgili paylaşımında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Mamak’ta binaların kapılarına, demokrasi ve laikliği küfür, oy kullanmayı kafirlik sayan, imamların ve devlet memurların dinden çıktığını söyleyen, Atatürk’ü ve orduyu aşağılayan şeriat bildirileri bırakıldı. Sokağa çıkma yasağında bu provokasyona kim göz yumdu?"