YKS tercih işlemleri bugün başladı

Pandemi koşullarında yapılan YKS'nin tercihleri bugün başladı. Tercihler için son gün ise 14 Ağustos.06-08-2020 10:00

Uzmanların uyarılarına; veli, öğrenci ve öğretmenlerin tepkilerine rağmen pandemi koşullarında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tercih işlemleri bugün başlıyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "2020-YKS tercih işlemleri bugün başlıyor. Tercihlerinizi 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz" dedi.

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na tercih süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecek.

YKS TERCİH KILAVUZU VE KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacak ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacak. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamayacak (posta, fax, elektronik posta vb.). Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli sayılacak.