Yıldırım'dan muhalefete helallik çağrısı

Yıldırım'dan muhalefete helallik çağrısı

Binali Yıldırım, muhalefetin kendilerinden helallik dilemesi gerektiğini söyledi.

Katıldığı iftar programında konuşan Binali Yıldırım, "Muhalefetteki arkadaşların önce bizden helallik dilemesi lazım" dedi.

AKP Genel Bakan Yardımcısı Binali Yıldırım, AKP'li Bahçelievler Belediyesi'nin dün düzenlediği igtar programına katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım, "Fiyatlar çok arttı" derken, sorunun küresel olduğunu savundu. "Başarılarla geçen 16 yılımız var. Son 4 yılda dünyada yaşanan olumsuzluklardan nasibimizi aldık" diyen Yıldırım, muhalefetin icraatlarını eleştirdiğini söyleyerek "Muhalefetteki arkadaşların önce bizden helallik dilemesi lazım" dedi.

'FİYATLAR ÇOK ARTTI'

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Dünyanın kimyası bozuldu hatta dünyanın çivisi çıktı desek yanlış olmaz çünkü tedarik zinciri kayboldu. Üretilmesi gereken ürünler üretilmedi, iş hayatı ve seyahatler hep aksadı. Tüm bunların karşılığı da enflasyon yani fiyatların artışı olarak geri döndü ve neticede milletimize bir maliyet yükledi. Şimdi tam işleri yoluna koyduk derken bu seferde hemen kuzeyimizde bir savaşla karşı karşıyayız. Doların artması tepeden tırnağa her şeyi etkiledi. Fiyatlar çok arttı. Haklı olarak vatandaşlarımız sıkıntı içine düştü. Bu Türkiye'ye özgü bir şey değil, bütün dünyanın içinde olduğu ve üstesinden gelemediği küresel bir sorun. Ama sorun küresel diye kayıtsız kalacak halimiz yok. Eldeki imkânlarla vatandaşlarımızın sıkıntısını azaltacak tedbirler almamız gerekiyor.

'BAŞARILARLA GEÇEN 16 YILIMIZ VAR; SON 4 YIL DÜNYADA YAŞANANLARDAN NASİBİMİZİ ALDIK'

Tarım, gıda sektörlerinde hatta üretimin her alanında yaşananları sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimiz yakından takip ediyor. Tedbirler de tek tek alınıyor. 20 yıldır beraberiz, 20 yılı geride bıraktık. Başarılarla geçen 16 yılımız var. Son 4 yılda dünyada yaşanan olumsuzluklardan nasibimizi aldık. Bunlarda geçecek, kışın sonu bahardır. İnşallah bu sıkıntıları birer birer aşarak geliyoruz ve daha güzel günleri yine birlikte yaşayacağız.

'MUHALEFETTEKİ ARKADAŞLARIN ÖNCE BİZDEN HELALLİK İSTEMESİ LAZIM'

Bizi acımasızca eleştirenler, 'bu şehir hastanelerini neden yaptınız, hangi yandaşlarınıza peşkeş çektiniz?' diyenler, yaşanan pandemi sürecinde şehir hastanelerinin hayat kurtardığını görünce sus pus oldular. Sesleri çıkmıyor. Milletten helallik dilemeye kalkmadan önce yolları, hastaneleri, havaalanlarını, tünelleri yaparken acımasızca üzerimize gelen bu muhalefetteki arkadaşların önce bizden helallik dilemesi lazım. Şimdi bu hastaneler hayat kurtarıyor, bu yollar hayat kurtarıyor. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Ama bir şeye çok dikkat ettik. Dedik ki, yolları böleriz Türkiye'yi böldürtmeyiz." (DHA)