Yıldırım 'Nasıl bir öğrenciydiniz' sorusunu cevapladı

Meclis Başkanı Yıldırım, "Zayıfı olmayan öğrenci yavan öğrenci demek. Zayıfın olacak, düzelteceksin. Heyecan tazeleme oluyor, zayıf olunca" dedi.17-09-2018 13:50

Eski Başbakan ve mevcut Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 2018-2019 öğretim yılı açılışında “Ailem  bana 'Her şeyini alıyoruz, okula gönderiyoruz. Gidiyorsun geliyorsun zayıf getiriyorsun. Bir daha zayıf getirirsen seni bir daha okula göndermeyeceğiz' derdi. Ama tekrar gönderiyorlardı. Ne yapsın?" dedi.

Yıldırım, İstanbul Çekmeköy'de yaptırılan ve eşinin ismi verilen Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu'nun açılışına katıldı. Yıldırım, burada kendisine sorulan  “Nasıl bir öğrenciydiniz" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Ben etliye sütlüye karışmayan, okuyup-yazıp dersime bakan bir öğrenciydim. Sakin, ortadan biraz fazla. Fena değil yani. Ara sıra teşekkür, takdir alıyordum ama zayıfım olduğu zamanlar da vardı. Zayıfı olmayan öğrenci yavan öğrenci demek. Zayıfın olacak, düzelteceksin. Heyecan tazeleme oluyor, zayıf olunca. İlk yıllar zayıfım vardı. Ama ortaokuldan sonra hiç olmadı. Ailem de bana 'Her şeyini alıyoruz, okula gönderiyoruz. Gidiyorsun geliyorsun zayıf getiriyorsun. Bir daha zayıf getirirsen seni bir daha okula göndermeyeceğiz' derdi. Ama tekrar gönderiyorlardı. Ne yapsın?"