'Yılbaşı seferberliği': Bir yasak da Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden

Muğla'nın Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara resmi yazı göndererek yılbaşı etkinliklerini yasakladı.28-12-2016 09:24
İleri Haber

Eğitimde gericilik kol gezerken, yılbaşının yaklaşmasıyla ülke genelinde bulunan okullardan yılbaşı yasakları haberleri geliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından içerisinde benzer ifadeler bulunan uyarı yazıları okullara gönderilerek yılbaşı kutlamaları yasaklanıyor.

Son olarak bu yazı Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan tarafından gönderildi.

Gönderilen yazıda, "Müdürlüğümüze şifahi olarak bildirilen şikayetlerden anlaşıldığı üzere; mevzuat dışı, ders ve sosyal etkinliklerle alakası olmayan, değer yargılarımızdan uzak, bazı kutlamalar için öğrencilerin özendirildiği ve öğrencilere yönlendirmeler yapıldığı bilgileri ve şikayetleri gelmektedir. Dönem ve yıl sonu olması nedeniyle dersleri engelleyecek, öğrencileri farklı alışkanlıklara ve olumsuz davranışlara sevk edebilecek ya da özendirebilecek, eğlence, şans oyunu, çekiliş ve yılbaşı adı altında öğrencileri ekonomik durumlarına göre farklı algılara sokabilecek (yılbaşı hediyeleşmesi, çam süslemesi, Noel baba figürü vb.) milli ve manevi değerlerimizden uzak etkinliklerin yapılmaması ve bir aksaklığa mahal verilmemesi hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim. İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan" denildi.