‘Yetki belgesi’ne karşı protesto eylemlerine katılan tütüncülere ev baskınları: 17 gözaltı

Gözaltına alınanların Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına götürüldükleri öğrenildi. Kentin farklı noktalarına ise, zırhlı araçlar ile birlikte çok sayıda asker konumlandırıldı.09-07-2021 13:32

Adıyaman'da tütüne getirilen "yetki belgesi" şartına karşı protesto eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 17 kişi kişi bu sabah evleri basılarak gözaltına alındı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın "yetki belgesi" almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapmayı yasaklanmasına karşı Adıyaman ve ilçelerinde tütün üreticileri tarafından protesto eylemleri yapılmıştı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, düzenlenen protesto eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle sabah saatlerinde jandarma ve polislerce kent merkezi ve ilçelerde düzenlenen ev baskınlarında 17 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınanların Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına götürüldükleri öğrenildi. Kentin farklı noktalarına ise, zırhlı araçlar ile birlikte çok sayıda asker konumlandırıldı.