'Yerli aşı'nın ismi belli oldu

‘Yerli aşı’nın Faz-3 çalışması kapsamında gönüllülerle yürütülen aşılama programı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çevrim içi katılımıyla Ankara Şehir Hastanesi'nde başlatıldı. Erdoğan, etkinlikte açıklamalarda bulundu.22-06-2021 18:52

‘Yerli aşı’nın Faz-3 çalışmasında aşılama programının başlatılması etkinliğine online olarak katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşının adının “Turkovac” olacağını açıkladı.

‘Yerli aşı’nın Faz-3 çalışması kapsamında gönüllülerle yürütülen aşılama programı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çevrim içi katılımıyla Ankara Şehir Hastanesi'nde başlatıldı.

“Üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen bu aşımızla birlikte Türkiye artık bu hususta yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır” diyen Erdoğan, “Birkaç hafta içerisinde ülkemizdeki 18 yaş üzeri nüfusun tamamını aşılama kapsamına almış olacağız” duyurusu da yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli Covid-19 aşısının adının "Turkovac" olduğunu açıkladı.

‘AŞI EN İLERİ DÜZEYE ULAŞMIŞ ÇALIŞMA’

Erdoğan şunları söyledi:

Değerli bilim insanları kıymetli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yerli aşılardan üçüncü faza geçen çalışmanın başarılı olmasını diliyorum. Aşı halihazırda en ileri düzeye ulaşmış çalışmadır. Bilim insanlarımıza ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Diğer çalışmaların da en kısa sürede neticelenmesini diliyorum.

Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak için kendi aşımıza sahip olmamız önemlidir. Üçüncü aşamaya geçilen bu aşı ile son dönemece girmiş bulunuyoruz. Aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanıma geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın aşı olarak kendilerini ve yakınlarını koruma sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum.