Yerine kayyum atanan Selçuk Mızraklı: İmamoğlu ile görüşme ihtimalimiz var

Yerine kayyum atanan Selçuk Mızraklı, Ekrem İmamoğlu ile görüşme ihtimali olduğunu bildirdi.28-08-2019 20:38

Yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile büyük ihtimalle bir araya geleceklerini söyledi.

İmamoğlu'nun Batman'daki düğün için yapacağı seyahat sırasında, kayyum atanan Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarıyla bir araya gelip gelmeyecekleri merak konusuydu.

'BÜYÜK İHTİMALLE GÖRÜŞECEĞİZ'

Independent Türkçe'de yer alan habere göre İçişleri Bakanlığı'nın yerine kayyum atadığı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Ekrem İmamoğlu'yla büyük ihtimalle görüşeceklerini söyledi. Planlamanın yapıldığını ifade eden Mızraklı, "Ekrem İmamoğlu'nu Diyarbakır'da ağırlamaktan onur duyarız" ifadelerini kullandı.

'HENÜZ NETLEŞMEDİ'

Ekrem İmamoğlu'na en yakın isimlerden biri olan danışmanı Murat Ongun ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın programına ilişkin planlamanın henüz netleşmediğini söyledi. Ongun, programın kısa sürede duyurulacağını ifade etti.

KAYYUMA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İmamoğlu, 19 Ağustos'ta Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına Twitter hesabından tepki göstererek "31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez." demişti.