Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ifadeye çağırıldı

Ağırel, "Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim" dedi.06-03-2020 12:18

İleri Haber

Gazeteci-yazar Murat Ağırel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan arandığını ve şüpheli sıfatıyla 14:30'da ifade vermeye gideceğini duyurdu.

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, ifade vermek için savcılığa çağrıldı. Ağırel, ifade vermeye çağırıldığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Ağırel, "Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim" ifadelerini kullandı.  

 

'HEDEF GÖSTERİLİYORDUM'

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Ağırel şüpheli sıfatıyla çağırılmasıyla ilgili olarak ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı: 

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında ifadeye çağırıldığım bilgisi verildi. Soruşturma hakkında da bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, ben son kitabım 'Sarmal'dan dolayı bir dava açılacağını düşünüyordum. Çünkü Pelikancılar bana dava açılması için yoğun sosyal medya paylaşımında bulunuyordu. Hedef gösteriliyordum. Bu nedenle çağırıldığımı düşünüyorum."