Yeni Parti'nin referansı tanıdık

Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül'ün kuracağı söylenen yeni partiyle ilgili iddialara devam ediyor.06-03-2019 14:29

Bir süredir devam eden sağda yeni bir parti kurulacağı iddiaları artarak devam ederken siyaset kulislerinde pek çok iddianın konuşulmasına neden olan ve internet üzerinden de yayın yapan “yeni bir parti”yle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İnternet üzerinden “www.yenibirparti.org” adresinden yayın yapan sitenin alan adında yer alan kayıt bilgisindeki adresin sanal bir adres olduğu ortaya çıktı. Söz konusu adres bilgilerine ulaşan ve bu sanal adres üzerinden hizmet veren onlarca şirkete ulaşan vatandaşların ise “yeni bir parti” hakkında bilgi almak için şirketleri sürekli telefonla aradığı öğrenildi.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın parti kuracağı iddiaları güçlenirken, en son ortaya atılan kulis haberlerine göre Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun iki ayrı parti kuracağı söyleniyordu.

ONLARCA ŞİRKET AYNI ADRESTE

“www.yenibirparti.org” alan adının kayıtları gizlenirken, bazı sunucularda adres bilgisi olarak İstanbul Ataşehir'de yer alan bir iş merkezi görülüyordu. Söz konusu adres üzerinden danışmanlık şirketleri, emlak şirketleri gibi 10'larca şirketin adresinin kayıtlı olduğu belirlendi.

'YENİ BİR PARTİ'NİN ADRESİ SANAL ÇIKTI

Söz konusu adresin ofis kiralama hizmeti veren bir firma tarafından sunulduğu öğrenilirken, aynı adres üzerinde pek çok firmanın yer alması “yenibirparti.org” alan adının kayıt bilgilerinde yer alan adres bilgisinin sanal bir adres olduğunu gösterdi.

BİRÇOK TARTIŞMAYA SEBEP OLMUŞTU

Cumhuriyet'ten Mahmut Ilıcalı'nın haberine göre şubat ayından bu yana “www.yenibirparti.org” adresinden yayın yapılmaya başlanırken, bu durum pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Siyaset kulislerinde söz konusu oluşumun AKP içinden çıktığı, AKP'nin eski yöneticilerinin yeni bir parti kuracağı ya da bu partinin doğrudan AKP tarafından kurulacağına ilişkin pek çok iddia ileri sürüldü.