Yeni partilerden birinin adı ortaya çıktı: YAP

Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan isimleri etrafında dönen yeni parti tartışmaları devam ederken, kurulacak partilerden birinin ismi ortaya çıktı.24-08-2019 10:50

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan isimleri etrafında dönen yeni parti tartışmaları devam ederken, kurulacak partilerden birinin ismi ortaya çıktı.

Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı.

Tarafsız Haber Ajansı'nın haberine göre, Ankara’da yeni parti tartışmaları devam ediyor. Ahmet Davutoğlu Türkiye gezisine devam ederken, Ali Babacan da yeni parti kuracağını ilan etmişken dikkat çeken bir adım atıldı. Kısa adı YAP olan Yaşam ve Adalet Partisi için için Türk Patent ve Marka Kurumu’na 20 Ağustos’ta başvuru yapıldığı ortaya çıktı. YAP’ın başvuru numarası ise 2019/78236.

Yeni partinin logosunda başak, güneş ve terazi simgelerinin yer alması dikkat çekti. Yaşam ve Adalet Partisi’nin marka başvurusunu kimin yaptığı ise belli değil.

TPE sitesinde başvuruyla ilgili, “Başvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHK’nın 7. maddesine/ 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir. Herhangi bir şekli eksiklik saptanmaması ve reddedilmemesi halinde başvurunuz yaklaşık 6 ay sonraki Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilecektir.” ifadelerine yer verildi.