Yeni Havalimanı'nı övmediği için yazılarına son verildi!

Kaymakçı, "En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm” dedi.30-12-2019 13:01

İleri Haber

İstanbul Havalimanı ve Marmaray’ın engelli dostu olduğuna dair bir reklam filminde oynatılmak istenen Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, bu talebi kabul etmeyince köşesinin kaldırıldığını açıkladı.

Geçirdiği trafik kazası sonucu engelli kalan ve 29 Mart’ta Habertürk’te yazmaya başlayan Sinem Kaymakçı’ya gazete yönetimi tarafından, İstanbul Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda bir filmde oynaması teklif edildi. Kaymakçı ise sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadığını yönetime iletti. Kaymakçı, bunun üzerine yazılarına son verildiğini açıkladı. Kaymakçı, arşivdeki yazılarının da kaldırıldığını aktardı.

Olayı sosyal medyadan duyuran Kaymakçı, şu ifadeleri kullandı:

“29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray'ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi.

Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi . Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim. Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı.

Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm”