Yeni Akit yazarı 'Tarikatlar kapatılsın' diyenleri hedef aldı: 'Üniversitede de ahlaksızlık oluyor, kimse kapatın demiyor'

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah’ın bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakmasının arından "Tarikatlar kapatılsın" diyenlere tepki gösterdi. Karahasanoğlu “Bir tarikatteki kişi yanlış yapınca, niye tüm tarikatleri tecavüzcü gibi göstermeye kalkıyoruz?” dedi.07-09-2020 10:50

AKP'ye yakınlığı ile bilinen gerici Yeni Akit'in yazarı Ali Karahasanoğlu,  Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah’ın bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakmasının arından "Tarikatlar kapatılsın" diyenlere tepki gösterdi. 

Cinsel tacizin ve ‘ahlaksızlığın’ her yerde yaşandığını, tüm meslek gruplarında ‘çürük yumurtaların’ olduğunu öne süren Karahasanoğlu bugünkü yazısında, "Bir tarikatteki kişi yanlış yapınca, niye tüm tarikatleri tecavüzcü gibi göstermeye kalkıyoruz?” dedi.

TARİKATLARI SAVUNMAYA ÇALIŞTI

Tarikatları savunan Karahasanoğlu şunları yazdı:

“Bir tane aklı başında bir insanın, yanında çalışan sekreterine, hemşiresine, hatta hatta ameliyat masasındaki hastasına tecavüz eden doktorları gerekçe göstererek, 'Doktorluğu yasaklayalım' dediğine şahit oldunuz mu?

Doktorlukta da vardır, avukatlıkta da, yanlış yapanlar.. Dolayısı ile, bir kişi çıkıp da, 'Baroları kapatalım. Avukatlığı yasaklayalım' derse, ona ancak gülünür..

Alın size, bilim yuvası olduğunu kabul ettiğimiz bir üniversitede, dün ifşa olan rezalet.. Rezalet ne kelime, resmen akan bir lağım!

(…) Ahlak, namus, edep, sıfırın altında..

Ama, doktorlar için demediğimiz, avukatlara reva görmediğimiz, üniversite öğretim üyeleri için konduramadığımız, özellikle de onların üzerinden kurumlarına yönelerek, onları kapatmaya kalkmadığımız bir ortamda..

Bir tarikatteki kişi yanlış yapınca, niye tüm tarikatleri tecavüzcü gibi göstermeye kalkıyoruz?

Hatta tarikatleri de aşıp, tüm dindar insanları tacizci gibi göstermeye kalkışıyoruz.

Hepsini kapatmaya kalkıyoruz!

Bunu yapanlar iyiniyetli olabilir mi?”