Yeni Akit yazarı: Feministler ve LGBTİ’ler Emine Bulut cinayeti hakkında konuşmasın

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Emine Bulut cinayetine ilişkin feminist ve LGBTİ+’nın görüş beyan etmemesi gerektiğini savunarak feminist ve LGBTİ+'ların kadın cinayetlerinin artmasını istediğini iddia etti.25-08-2019 09:15

Yeni Akit yazarı yandaş Ali Karahasanoğlu, Emine Bulut cinayetine ilişkin feminist ve LGBTİ’lerin görüş beyan etmemesi gerektiğini savundu. Karahasanoğlu, “Bir insanın öldürülmesi üzerinden, iğrenç mi iğrenç bir algı operasyonu yapılıyor. 'Bu cinayetler artsın, biz daha görünür olalım. Kamuoyunun gündemine LGBTİ’leri sokalım' diyorlar” dedi.

Karahasanoğlu yazısında, “Toplumun inancına, değerlerine, bu kadar pespaye sözlerle saldıran.. Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz bir cinayet üzerinden, dindar insanlara çamur atmaya kalkışan insanlar, aslında bu ülkede kadın cinayetlerini azaltmak değil.. Tam aksine artırmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

[ih]

NE OLMUŞTU?

Emine Bulut, geçtiğimiz cuma günü boşandığı erkek tarafından bıçaklanarak öldürülmüş ve cinayet anına ilişkin görüntüler ortaya çıkmıştı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada birçok tepki gündeme gelirken, birçok şehirde de kadın cinayetlerine karşı eylem düzenlenmişti.