Yemeksepeti: 'Hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi'

Yemeksepeti'nin siber saldırıya uğradığı ve kullanıcılarının bir bölümünün siber korsanlar tarafından ele geçirildiği duyuruldu.27-03-2021 16:07

Yemeksepeti bir açıklama yayınlayarak "kullanıcı veri tabanının saldırıya uğradığını" duyurdu. Açıklamada, kullanıcı bilgilerinin bir kısmının korsanların eline geçtiği belirtildi.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "25.03.2021 sabah saatlerinde tespit ettiğimiz üzere, Yemeksepeti kullanıcı veri tabanı, kimliği tespit edilemeyen siber korsan ya da korsanlar tarafından bir saldırıya uğradı ve bir güvenlik ihlali yaşandı. Yemeksepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi" ifadeleri kullanıldı.

Yemeksepeti'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Öncelikle kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da şifreye erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ve Apple hesaplarına dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman Yemeksepeti sistemlerinde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgileri eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz"