'Yeliz' diyen Özdağ'a cevap: Kendileri tenekedenmiş, iyi ki defolup gitmiş

Davutoğlu'nun yeni parti ekibinden olan Selçuk Özdağ, Meclis'te yaptığı bir canlı yayında 'Yeliz' kod adını kullandığı ortaya çıkan AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı'dan da bahsederek yaptığı AKP eleştirisine Çamlı 'Selçuk Özdağ'la aynı yolun yolcusu değilmişiz, iyi de olmuş, defolup gitmiş" ifadesini kullandı.02-09-2019 20:55

Yeni parti çalışması başlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kadrosunda yer alan Selçuk Özdağ'ın, Meclis'te yaptığı bir canlı yayında 'Yeliz' kod adını kullandığı ortaya çıkan AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı'dan da bahsederek yaptığı AKP eleştirisine Çamlı'dan cevap geldi. Çamlı, "Selçuk Özdağ'la aynı yolun yolcusu değilmişiz, iyi de olmuş, defolup gitmiş" dedi.

'MESELE EGOSANTRİK DURUMLARDAN KURTULMAKTIR'

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Yeni Ömerler' açıklamasına değinen Özdağ, Çamcı için "AK Parti'nin bugünkü kadrolarının tek seçicisi Sn. Cumhurbaşkanı’dır. Eğer bu kadrolara bakarak Ömer’ler aranıyorsa önce bu kadrolara AK Parti'yi mahkum edenin muhasebe yapması gerekir. Yeliz gibi kişileri seçerek sonra da yeni Ömer arayışında olunduğunu ifade etmek inandırıcı değil. Kaldı ki mesele yeni Ömer’ler bulmaktan daha ağırdır: Mesele yeni isimler bulmaktan ziyade bu ayrıştırıcı, kamplaştırıcı, bu hiçbir eleştiri kabul etmeyen, bu egosantrik politikalardan kurtulmaktır" demişti.

'KENDİLERİ TENEKEDENMİŞ'

Sosyal medya hesabından Selçuk Özdağ'a cevap veren Çamlı ise "Şimdi anladım ki: kendileri gerçekten tenekedenmiş, CHP'deki bazı ahlaksızlar gibi ahlakı kolayca pazara çıkabilenlerdenmiş. Hiç işin esasına bakmaya luzum görmeden, insanların mazisini emeğini hakkını hukukunu bilmeden konuşabilecek kadar yevmiyelik bir canlıymış. Yani kısaca terbiyesizmiş, ahkaksızmış, doğru bilgi olup olmaması kendisi için önemli değilmiş, basitmiş, ucuzmuş velhasıl Selçuk Özdağ'la aynı yolun yolcusu değilmişiz, iyi de olmuş, defolup gitmiş! Omuzlarımda oturup tepinmesine çok da fazla tahammül edemezdim herhalde!". sözlerini dile getirdi.