Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınmayacak

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınmasına karşı gelişen tepkiler sonucu Sağlık Bakanlığı kararından geri adım atmak zorunda kaldı.11-05-2019 09:49

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanmak istenmesine karşı gelişen tepkiler sonucu Sağlık Bakanlığı bu kararından geri adım atmak zorunda kaldı.

Hastane çalışanları, yaptıkları basın açıklamasıyyla taşınmadan vazgeçildiğini duyurdu. Bakanlık da, taşınma yönünde alınmış bir karar bulunmadığını bildirdi. Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde yapılan açıklamayı, Uzm. Dr. Murat Kıyık okudu.

Birgün'den Rıfat Kırcı'nın haberine göre, Dr. Kıyık, daha önce de benzer bir girişimin İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandığını hatırlattı. Dr. Kıyık, şunları söyledi:

“Yedikule’nin pek çok nedenden dolayı başka bir hastaneye bağlanamayacak kadar özgün bir durumda. Aldığımız haber ile talihsiz girişimin durdurulduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Yedikule gibi değerlerin yaşatılması, marka hastanelerin artması en büyük dileğimizdir.”