Yazdığı mektupla babası dahil 4 kişinin istismarı ortaya çıktı

Lise öğrencisinin babası dahil 4 kişi tarafından yıllarca maruz kaldığı cinsel istismar, yazdığı mektupla ortaya çıktı.24-07-2018 16:28

Bursa’da yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi Y.Ç.’nin, ilkokul ikinci sınıftan bu yana babası, eniştesi, kuzeni ve babasının arkadaşının cinsel istismarına maruz kaldığı ortaya çıktı. İstismar, Y.Ç.’nin lisedeki rehber öğretmenine yazdığı mektupla ortaya çıktı. Y.Ç. mektubunda başından geçenleri tek tek anlattı. Rehber öğretmen mektubu savcılığa iletti, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Y.Ç, kaleme aldığı mektupta, ilkokul 2’nci sınıftan 8’inci sınıfa kadar babası S.Ç.’nin istismarına uğradığını yazdı. Y.Ç., babasının yanı sıra eniştesi olan A.Y.’nin de cinsel istismarına uğradığını anlattı. Babası S.Ç.’nin kendisini arkadaş ortamına çağırdığını belirten Y.Ç., burada A.Y.’nin zorla birlikte olması için kendisini tehdit ettiğini anlattı. Y.Ç. mektubunda, eniştesi olan A.Y.’nin kendisini bir yıl öncesine kadar istismar etmeyi sürdürdüğünü ifade etti.

YARDIM İSTEDİ, CİNSEL İSTİSMARA UĞRADI

Y.Ç. bu yaşadıklarını anlatıp, yardım talebinde bulunduğu kuzeni olan S.K. tarafından da cinsel istismara maruz kaldığını yazdı. Y.Ç., mektubunda babasının arkadaşı E.Ü. tarafından da cinsel tacize uğradığını, buna karşı koyması üzerine ise, E.Ü.’nün okuluna gelip “Bu okulda fuhuş yapan birçok kız” var diyerek kendisini şikayet ettiğini yazdı.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma üzerine ifadesi alınan Y.Ç., şikayetçi olduğunu belirtti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, savcılık tarafından alınan ifadelerinde baba S.Ç., enişte A.Y. ve kuzen S.K. üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmeyip, Y.Ç. ile kendi isteğiyle birlikte olduklarını ileri sürdü. E.Ü.’nün ifadesi ise Y.Ç. ile benzerlik gösterdi.

Y.Ç.’nin Yalova Devlet Hastanesi'nde yapılan adli tıp muayenesinde, cinsel istismara maruz kaldığı saptandı. S.Ç., A.Y. ve S.K. 13 Nisan tarihinde tutuklandı. E.Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

MA'nın haberine göre savcılığın hazırladığı iddianamede Y.Ç.’nin babası S.Ç. tarafından ilkokul ikinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar birçok kez cinsel istismara uğradığı, S.Ç.’nin eylemlerinin “alt soya karşı çocuğun cinsel istismarı” kapsamında kaldığı ve atılı suçun zincirleme şekilde işlendiği değerlendirmesi yapıldı.

Savcı, A.Y.’nin de Y.Ç.’yi sekizinci sınıftan on birinci sınıfa kadar taciz ve cinsel istismara maruz bıraktığı, eylemlerinin tamamının “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” kapsamında kaldığını ve atılı suçu zincirleme şekilde işlediğine yer verdi.

Yine S.K.’nin fiİlinin “reşit olmayanla cinsel ilişki” kapsamında kaldığı ve atılı suçu zincirleme şekilde işlediğini belirten savcı, E.Ü. hakkında ise “Tehdit ve sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” kapsamında iddianame hazırladı. 4 kişinin ayrı ayrı cezalandırılmasının istendiği iddianame, Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.