Yavuz Bingöl'ün villası icralık oldu

Şarkıcı Yavuz Bingöl, boşanma sonrası ödemediği tazminatı nedeniyle icralık oldu.29-04-2019 14:47

Şarkıcı Yavuz Bingöl’ün boşanma sonrası ödemediği tazminat nedeniyle villasına haciz konulduğu öğrenildi.

Bingöl’ün değeri 3 milyon 50 bin TL olan Ayvalık’taki villası, borç ödenmediği taktirde 1 milyon 525 bin TL’ye icradan satışa çıkacak.

Cumhuriyet’in icraburada adlı siteden aktardığı habere göre, Yavuz Bingöl boşandığı eşi Öykü Gürman’a boşanma tazminatı olarak 200 bin TL vermeyi taahhüt etti ve bu vaat üzerine mahkeme kararı oluştu. Gürman’ın avukatı Aydın Mollaoğlu, vaat edilen boşanma tazminatı ödenmeyince İstanbul Anadolu 14. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak icra takibi başlattı. 

BORCU ÖDEMEZSE SATILIĞA ÇIKARILACAK

Haberi duyuran söz konusu sitenin genel müdürü Caner Çakı, söz konusu icralık villanın durumuyla ilgili olarak, “Bilirkişi tarafından villanın kıymet takdiri yapılmış. Eğer Yavuz Bingöl dosyaya ödeme yapmaz ise 3 milyon 50 bin TL muhammen bedeli olan villası, icradan 1 milyon 525 bin TL ile satışa çakacaktır. Devlet bu konuda borçluya borcunu ödemesi için imkanlar sunuyor. İcra müdürü ihale tarihinde satıyorum sattım diyene kadar Yavuz Bingöl borcunu ödeyip ihaleyi düşürebilir ve satışı iptal edebilir” dedi.

‘200 BİN TL BORÇ’

Bingöl’ün bu borcu ödemediği takdirde villanın açık artırma usulüyle satışa çıkarılacağını söyleyen Çakı, “Anadolu 14. İcra Müdürlüğü tarafından satış işlemleri tamamlanıp satış tarihi belirlenecek ve villa açık arttırma usulü ile satışa çıkacaktır. İcra müdürü ve tellal eşliğinde yapılacak olan ihaleye Türkiye vatandaşı olan herkes katılabilecek. Satış sonrasında ise Bingöl’ün Öykü Gürman’a olan 200 bin TL borcu kapatılacak ve icra masrafları düşülüp geri kalan rakam Bingöl’e iade edilecektir” diye konuştu.