Yangına müdahale etmek için konulan su bidonlarını kırdılar

Marmaris'te 3 kişinin olası bir yangına müdahale amacıyla etrafa koydukları su dolu bidonlar, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı.07-08-2019 17:46

Marmaris'te 3 arkadaşın olası yangına müdahale için ormanlık bölgeye 50'şer metre aralıklarla koyduğu, içi su dolu 100 bidon, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırıldı.

İçmeler Mahallesi'nde yaşayan Ali Demirtaş, market işletmecisi Dursun Bayri ve amcasının oğlu Süleyman Bayri, "Bir bidon su, büyük bir orman yangınını önleyebilir" sloganıyla harekete geçti. Otellerden 20'şer kiloluk boş temizlik maddesi bidonlarını toplayan 3 arkadaş, içlerini temizleyerek suyla doldurdu. Esnaf arkadaşlar, 28 Temmuz Pazar günü, İçmeler ile Turunç arasındaki kızılçam ormanlarıyla kaplı 17 kilometrelik yola, 50'şer metre aralıklarla 100 bidonu koydu. 3 arkadaş, 11 gün boyunca bidonları kontrol ederek, suyu azalan ve zarar görenleri yenilemek için bölgeye gitti.

BİDONLAR UÇURUMDAN ATILMIŞ

6 Ağustos'ta kontrol için yine bölgeye giden 3 arkadaş, koydukları bidonların yarısının uçurumdan atıldığını ve kırıldığını gördü. Ayrıca bölgedeki trafik levhalarının kurşunlandığı, beton bariyerlerin ise sprey boyayla yazı tahtasına çevrildiği görüldü.

DHA'nın haberine göre, duruma tepki gsöteren Ali Demirtaş, "Memleketimizin doğasını gelecek nesillerimize aktarmak için korumak asli görevimizdir. Marmaris'imize gelecek olan tatilciler, doğayı sevmiyorsanız lütfen gelmeyin. Bidonların parçalanması bizleri üzmedi. Tekrar toplar ve yerine yenisini koymaktan gocunmayız. Bizleri üzen bu vurdumduymazlık ve doğaya yapılan saygısızlıktır" dedi.