Yandaştan al haberi: Danıştay Ayasofya kararını verdi mi?

Yazısında geçen hafta Danıştay 10. Daire’de duruşması görülen “Ayasofya’yı ibadete açma” konusunu işleyen Selvi, önemli bir iddiada bulundu.09-07-2020 13:04

İleri Haber

Yandaş yazar Abdülkadir Selvi, geçen haftaki duruşmanın ardından Danıştay’ın Ayasofya kararını yarın açıklayacağını öne sürdü. Selvi, “Danıştay 10. Daire’nin Ayasofya’nın cami olarak açılması kararını oybirliğiyle aldığı ve kararın 10 Temmuz Cuma günü açıklanacağı söyleniyor. Ayasofya mücadelesinde yarın tarihi bir gün” ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesinin yandaş yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde “Danıştay Ayasofya kararını verdi mi?” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazısında geçen hafta Danıştay 10. Daire’de duruşması görülen “Ayasofya’yı ibadete açma” konusunu işleyen Selvi, önemli bir iddiada bulundu.

Selvi’nin yazısında ilgili kısım şöyle:

AYASOFYA CAMİ OLUYOR MU?

Sosyal medyada Danıştay’ın ‘Ayasofya’nın cami olarak açılmasına karar verdiğine’ dair haberler üzerine bir araştırma yaptım. Danıştay’ın kararının 10 Temmuz Cuma günü açıklanması bekleniyor. Ancak Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması yönünde karar alınmış. Asıl önemli olan nokta buydu. Danıştay 10. Dairesi bu milletin 86 yıldır hasretle beklediği karar verdi. Ayasofya’ya vurulan yasaklar zincirini kaldırdı. Ancak kararın, yazılması ve imzaların tamamlanması sürecinden sonra açıklanması bekleniyor.

Danıştay 10. Daire’nin Ayasofya’nın cami olarak açılması kararını oybirliğiyle aldığı ve kararın 10 Temmuz Cuma günü açıklanacağı söyleniyor. Ayasofya mücadelesinde yarın tarihi bir gün.