Yandaşlar patlamayı fırsat bildi, Erdoğan’ı başkan ilan etti

Yandaşlar patlamayı fırsat bildi, Erdoğan’ı başkan ilan etti

Ankara’da dün akşam yapılan saldırıyı manşetine layık görmeyen yandaş Milat gazetesi, manşette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘Başkan’ ilan etti.

İktidara yakınlığıyla bilinen Milat gazetesinin, dün akşam Ankara'nın merkezinde 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ertesinde bugünkü baskısında (14 Mart 2016) attığı manşet tepki çekti.

Yandaş gazete, Ankara saldırısını manşetten görmezken, yerine MAK Danışmanlık'ın anket verilerini haberleştirip manşetine taşıyarak "Başkan Erdoğan" başlığını attı.

Gazete, ülkeyi derin yasa boğan ve dünyada büyük tepki çekerek gündeme oturan saldırıyı sürmanşetinden "Ankara’da patlama" başlığıyla verdi.

‘ABD UYARDI, ANKARA PATLADI’

Gazete daha sonra yapıldığı anlaşılan ikinci baskısında ise saldırıyı sürmanşete ‘Kahpe eller durmuyor’ başlığıyla taşıdı. Saldırı ile ilgili detaylara yer verilen söz konusu ikinci sür manşette ‘ABD uyardı, Ankara patladı’ ifadeleri kullanıldı.

MAK Danışmanlık'ın 25 ilde yaptığı araştırmayı manşetinden duyuran Milat'ın haberinde, "Milletin yüzde 56'sı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkan'ı olarak görmek istiyor" dendi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Milat'ın Ankara saldırısının ertesi gününde manşetine taşıdığı ‘Başkan Erdoğan’ haberi sosyal paylaşım platformu Twitter'da da en çok konuşulanlar arasına girdi.

Twitter’da gazetenin söz konusu manşetine sert ifadelerle tepki yağdı.