Yandaşa göre Ceceli’ye her şey mübah

Yandaş yazar Dede, şarkıcı Mustafa Ceceli’nin çocuğunun velayetini alma gerekçesiyle eski eşinin özel hayatına ve tercihlerine yaptığı saldırının mübah olduğunu savundu. Dede, “Kim çocuğunun eş cinsel bir evlilikte büyümesini ister” şeklinde homofobik sözler sarf ederek İntizar ve Sinem Gedik’i hedef aldı.20-07-2018 07:55

İleri Haber

Saray ünlülerinden şarkıcı Mustafa Ceceli’nin çocuğunun velayetini alma bahanesiyle ayrıldığı eşi Sinem Gedik ve şarkıcı İntizar'ın ilişki yaşadığına ilişkin mahkemeye sunduğu görüntülerin tartışması gündemdeki yerini koruyor.

Ceceli’nin özel hayatın gizliliğini ihlal ederek eski eşinin evine kamera koydurtması ve İntizar ile eş cinsel ilişki yaşadıklarını gerekçe göstererek çocuğunun velayetini almaya çalışması birçok kesim tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Cinsel yönelimleri nedeniyle iki kadın Ceceli’nin başını çektiği güruh tarafından homofobik linç saldırılarıyla hedef haline getirilirken, yandaşlarını yalnız bırakmak istemeyen havuz medyası yazarları da sarayın şarkıcısına desteğini açıkşa beyan ediyor.

Star gazetesi yazar Ersoy Dede de bu güruh arasında.

Dede, bugünkü köşe yazısının “Mustafa Ceceli’yi linç etmeniz bittiyse bir şey söylemek istiyorum” başlıklı kısmında, Ceceli’nin yaptığını haklı bularak, çocuğunun velayetini almak için kadınların özel hayatının ihlal edilmesini ve cinsel yönelimleri nedeniyle hedef gösterilmesini ‘mübah’ buldu.

“Kim çocuğunun eş cinsel bir evlilik içinde yaşamasını ister” şeklinde homofobik söylemlerde bulunan Dede, “biz daha konuşmaya başlamadık” şeklinde tehdit kokan sözlerinin de yer aldığı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Şarkıcı Mustafa Ceceli’nin, velayet davasının devam ettiği mahkemeye sunduğu bir video kaydı basına sızdı geçen hafta. Ertuğrul Özkök’e göre, bu memleketteki herkes bu video kaydı nedeniyle Mustafa Ceceli’ye cephe alarak doğru yerde durmuş.. Bir saniye..Bu yargıya varmak için önce bu tartışmanın bitmesini beklemek lazım..Oysa size söyleyeyim, bitmek şöyle dursun, biz konuşmaya daha başlamadık bile bu konuyu..Medyada sözüne itibar edilen bir kaç kişi ‘Ayıp sana Hacı Mustafa, yakışır mı’ falan yazdı diye dosya kapanmış değil..Adam bir seneden fazladır 7 yaşındaki çocuğunun velayetini almaya çalışıyor. Kimden? Bu son kaset vesilesiyle öğrendik ki, bir eşcinsel aileden.. Elinizi vicdanınıza koyun söyleyin.. Hanginiz oğlunuzun eşcinsel bir evlilik içinde büyümesini, yetişmesini ister?!..İsimlerden bağımsız düşünün.. İşin öncesini hiç birimiz bilmiyoruz.. Belki de Ceceli o çocuğu düzgün bir aile ortamında yetiştirmek adına her yolu denedi. Sonuç alamayınca çaresiz kaldı ve mahkemeye o delili sundu..Bilmiyoruz..Lütfen meseleyi şarkıcıların isimlerinden arındırıp sadece muhtevaya odaklanarak bir daha değerlendirin...”