Yandaş yazar kayyum darbesini Bakanlıktan önce duyurdu: 'Sıra CHP'li belediyelerde'

Yandaş Sabah gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu, kayyum darbesini İçişleri Bakanlığı açıklamasından önce yayımlanan yazısında duyurdu. Yandaş yazar, sırada CHP'li belediyelerin olduğunu iddia etti.19-08-2019 19:45

Yandaş Sabah Gazetesi yazarı Ersin Ramoğlu, bugünkü yazısında daha İçişleri Bakanlığı’nın kayyum darbesine yönelik kararı açıklanmadan HDP’li belediyelerden sonra kayyum atamalarının CHP’li belediyelere de uzanacağını yazdı.

AKP’nin yayın organlarından Sabah Gazetesi’nde bugün dikkat çeken bir yazı yayımlandı. Gazetenin Güney ekinde Ersin Ramoğlu imzasıyla yayımlanan “CHP’nin hortumcu başkanları” başlıklı yazıda, daha İçişleri Bakanlığı’nın HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atandığı yönündeki kararı duyulmadan, HDP’li belediyelerden sonra kayyum atamalarının CHP’li belediyelere de geleceği belirtildi.

Ramoğlu, yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere 34 CHP’li belediye başkanını hedef gösterdi.

Ramoğlu, HDP’den sonra CHP’li belediyelere uzanacağını iddia ettiği görevden alma ve kayyum atama politikasına dair söz konusu yazısında “Belediyelerin kasasına FETÖ'nün trilyonluk hortumlarını uzatan CHP'li başkanlar hendekçi HDP'liler gibi her an görevden alınabilir” diye yazdı.