Yandaş yazar dolandırıcılıktan gözaltına alındı

Yandaş Milat gazetesi yazarı Erdal Şimşek, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada “dolandırıcılık” suçlamasıyla gözaltına alındı.05-02-2018 23:14

Hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile işbirliği yaptığı belirtilen Milat gazetesi yazarı ve TRT Kurdi kanalında program yapan Erdal Şimşek’in Cuma günü İstanbul’da gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan isimler, İstanbul’un yanı sıra, Konya, Çorum, Mersin, Antalya’da çok sayıda kişiyi dolandırmakla suçlanıyor.

‘KENDİNİ MİT MENSUBUYUM DİYE TANITTI’     ’

Gözaltına alınanlardan biri olan Bereket Öner'in Şimşek ile ilgili verdiği ifadede, Keskin ile birlikte buluştuğu Şimşek’in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını ancak gerçekte durumun öyle olmadığını bir kaç gün sonra anladığını söyledi.

Öner, iş adamı B.K. hakkında savcılığa verilen dilekçenin Keskin’in ofisinde hazırlandığını da anlattı. Öner, Keskin’in, söz konusu dilekçeyi savcılığa vermesi halinde yüklü miktarda para alacağı vaadinde bulunduğunu öne sürdü.