Yandaş Star'dan ilginç Zarrab manşeti

Reza Zarrab'ın ABD'de yargılandığı davada 'itirafçı' konumuna geçmesi yandaş Star gazetesinin manşetinde.28-11-2017 10:24

Reza Zarrab davasının yargıcı Richard Berman'ın eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın tek başına hakim karşısına çıkacağını duyurmasıyla Zarrab'ın sanık listesinden çıkarıldığı ve davanın artık Atilla'nın davası olduğu netleşmiş oldu.

Yandaş Star'ın “Sarraf şantaja teslim” başlıklı manşetinde  “ABD’nin cezaevinde rehin tuttuğu Rıza Sarraf, tehdit ve baskıya boyun eğdi. Türkiye ekonomisine operasyon için FETÖ kaynaklı sahte delillerle kurgulanan kumpas davasında Sarraf sanıklar listesinden çıkarıldı” ifadeleri yer aldı.

Haberde, “Kumpas davasına bakan Yargıç Richard Berman, jüri seçimi sırasında adaylara bilgi verirken tek sanığın Atilla olduğunu belirterek, jüri adaylarına ‘Sizin jürilik yapacağınız davada bir tek Mehmet Hakan Atilla yargılanacaktır’ dedi. Daha önce ‘ABD Sarraf’a karşı’ olan davanın adı da ‘ABD Atilla’ya karşı’ olarak değiştirildi. Berman’ın jüri adaylarını tek tek ayağa kaldırarak, Mehmet Hakan Atilla, avukatı veya savcılıktan herhangi birini tanıyıp tanımadıklarını sorması dikkat çekti. Davaya seçilecek jüri üyelerinin ad ve soyadları gizli tutulurken adaylar numaralarla tanımlandı. Daha önce FETÖ’nün düzenlediği konferansa katıldığı tespit edilen yargıcın bu açıklaması 6 ayrı uydurma suçtan 95 yıl hapsi istenen ve cezaevinde bıçaklı saldırıya uğrayan Reza Sarraf’ın tehdit ve şantaja boyun eğdiği ihtimalini güçlendirdi” dendi.

İleri Hatırlatıyor

İşte o manşet: