Yandaş Limak 'halkın katılım toplantısı' yaparsa... Halk yok, şirket ve AKP'li belediyenin çalışanları var!

Projenin ÇED halkın katılım toplantısı bugün yapıldı. Başından bu yana projeye karşı çıkan bölge halkı, toplantıya katılmadı. Toplantıda, sadece şirket ve AKP’li belediyenin çalışanları yer aldı.12-01-2021 17:59

İleri Haber

Peşkeşle kendisine tahsil edilen Hazine arazisine patlatmalı kalker ocağı kurmak isteyen yandaş Limak Holding’in düzenlediği ÇED halkın katılım toplantısı halksız yapıldı. Toplantıda, şirket çalışanları ve AKP’li belediyenin çalışanları yer aldı. Bölge halkı ise dışarıda yandaş şirketi protesto etti.

Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Camiikebir-Beylik Mahalleleri’nde bulunan Hazine arazisi, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yandaş Limak Holding’e bedelsiz peşkeş çekildi.

Devrin ardından Limak, kalker ocağı yapmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Bakanlık aynı gün içinde karar alarak, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısının yapılmasına izin verdi.

Projenin ÇED halkın katılım toplantısı bugün yapıldı. Başından bu yana projeye karşı çıkan bölge halkı, toplantıya katılmadı. Toplantıda, sadece şirket ve AKP’li belediyenin çalışanları yer aldı.

Bölge halkı ise toplantıyı yoğun katılımla protesto ederek, kalker ocağı projesine bir kez daha “hayır” dedi.