Yandaş gazete: 24 Haziran'da Erdoğan'a oy veren 430 bin seçmen 31 Mart'ta karar değiştirdi

Yandaş Türkiye gazetesi, 24 Haziran’da AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a oy verip 31 Mart’ta tercihini değiştiren seçmenlerin 430 bin civarında olduğunu öne sürdü.26-05-2019 13:22

İstanbul'daki seçimlerin yenilenmesi kararı nedeniyle AKP yönetimi, sandığa gitmeyen, 24 Haziran’da AKP’ye oy verip de 31 Mart’ta başka bir partiye oy veren veya geçersiz oy kullanan seçmenlerle ilgili bir saha analizi yapıldığı iddia edildi.

Habere göre, 23 Haziran’da yenilenecek seçimlerde görev alacaklara uyarı üstüne uyarı yapıldı. AKP kurmayları, sandık güvenliği, sandık başı işlemleri ve sahada yapılacak çalışmalar konusunda tüm İstanbul teşkilatını toplayarak eğitimden geçirdi.

Yandaş Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre; AKP yönetimi, sahada yapılan tespitlerden sonra hazırladığı yol haritası ile özellikle 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy veren, 31 Mart’ta ise tercihini değiştiren veya sandığa gitmeyen 430 bin civarındaki seçmen üzerinde yoğunlaşmaya başladı. AKP yönetimi, kararsız seçmenin ve sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmen davranışının seçim tarihi yaklaştıkça değişeceğini, bu nedenle son 15 günde daha aktif bir kampanya yürütüleceğini dile getiriyor.