Yandaş Ersoy Dede, Sedat Peker'e yaranamadı: 'Vefasız ve şeref yoksunu bir insansın'

Dede’nin operasyon haberini sunması ve Atilla ile diyaloglarının ardından bir dönem "Bilgi güvenliği ve sosyal medya uzmanı" unvanıyla televizyonlara çıkan ve Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Ersoy Dede'nin Toygun Atilla ile polemiğini Twitter hesabından alıntılayıp Dede'ye yönelik ağır ifadeler kullandı.11-04-2021 18:41

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede'ye Peker ve adamlarına yapılan operasyon sonrasındaki tavrı nedeniyle “Vefasız ve şeref yoksunu bir insansın” dedi. Dede, daha önce Sedat Peker’i öven paylaşımlar yapmıştı.

Bir dönem iktidar politikalarının ateşli savunucusu olan ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınında da görüntülenen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in çetesine cuma günü 5 ilde operasyon yapılmış ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyonun ardından gazeteci Toygun Atilla, TRT 1 Ana Haber Bülteni'ni sunan yandaş Ersoy Dede'nin yaklaşık bir sene önce attığı, "Hainlere karşı millet olarak verdiğimiz savaş sürecinde unutulmayacak mücadele sahiplerinden biri de iş adamı Sedat Peker" tweet'lerini hatırlatarak, "Sedat Peker’e sosyal medya hesabından övgüler dizen ‘ünlü ancorman’ bugün devlet televizyonunda Sedat Peker’e operasyon haberini hangi yüzle ve nasıl sunacak çok merak ediyorum” diye yazmıştı.

Dede ise Ersoy Dede'nin “Toygun Kardeş söyleyecek sözün varsa patronuna söyle istersen. Biz de ondan gördük de ‘işadamı’ falan dedik” diye karşılık vermişti.

GEÇMİŞTEKİ ÖVGÜLER KURTARMADI

Dede’nin operasyon haberini sunması ve Atilla ile diyaloglarının ardından bir dönem "Bilgi güvenliği ve sosyal medya uzmanı" unvanıyla televizyonlara çıkan ve Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Ersoy Dede'nin Toygun Atilla ile polemiğini Twitter hesabından alıntılayıp Dede'ye yönelik ağır ifadeler kullandı.

Olur, Ersoy Dede'ye "Sen gerçekten vefasız ve şeref yoksunu bir insansın. Ayrıca güzel günlerde birlikteyken bugünler de kıvıran ve vefayı unutan bir zavallısın" diye seslenen Olur,  Dede'yi "Sn. Sedat PEKER’in şerefli adını o lağım ağzına bir daha sakın alma” şeklinde seslendi.