Yandaş Abdülkadir Selvi: AK Parti'de kabine değişikliği heyecanı var

AKP’nin Meclis kulisindeki söylentileri aktaran Selvi, AKP’li vekiller arasında Meclis Başkanlığı seçimi ve kabine değişikliğinin heyecan yarattığını öne sürdü.11-06-2020 11:23

İleri Haber

Yandaş yazar Abdülkadir Selvi, iktidar kulislerinde Meclis Başkanlığı seçimi ve kabine değişikliği söylentilerinin olduğunu yazdı. Selvi, “Cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının arttırılacağı ve değişimin sınırlı tutulacağı dışında bir bilgi yok. İsim isim hangi bakanların değişeceğini Erdoğan dışında kimse bilmiyor” ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı yandaş Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde “Kabine değişikliği heyecanı” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. AKP’nin Meclis kulisindeki söylentileri aktaran Selvi, AKP’li vekiller arasında Meclis Başkanlığı seçimi ve kabine değişikliğinin heyecan yarattığını öne sürdü.

Selvi’nin yazısından konuyla ilgili kısım şöyle:

“Ben de şaşırdım. Ancak ne zaman ki Meclis’te iktidar kulisini dolaştım, kulağıma kabine söylentileri çalındı...

Bir gün önce MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruk atmasıyla başlayan kavga nedeniyle gergin bir Meclis’le karşılaşacağımı sanıyordum. Yanılmışım. Tam aksine, sanki bir gece önceki kavgada milletvekilleri tüm enerjilerini boşaltmış gibilerdi. Öyle olunca biraz kulislerde, biraz da Meclis bahçesinde oturup milletvekilleriyle sohbet ettim.

AK Parti cephesinde çifte heyecan yaşanıyor. Meclis Başkanlığı seçimi ve kabine değişikliği söylentileri... Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birkaç gün Ankara dışında olması, Bakanlar Kurulu’nun değişeceği yönündeki beklentileri artırmış. Erdoğan’ın Meclis Başkanlığı ve kabine değişikliğini eşzamanlı olarak yapacağını tahmin ediyorlar.

Kabine değişikliğine gelince, Cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının arttırılacağı ve değişimin sınırlı tutulacağı dışında bir bilgi yok. İsim isim hangi bakanların değişeceğini Erdoğan dışında kimse bilmiyor.

Ha bu arada, Erdoğan Ankara’ya döner, Meclis Başkanlığı seçimi yapılır ama kabineye dokunmazsa hayal kırıklığına uğrayan az olmaz. Ama sürpriz olmamalı.”