Yalıkavak Marina'dan açıklama: Mehmet Ağar'ın 'ayrılma' dilekçesi kabul edildi

Yalıkavak Marina bir açıklama yayınlayarak Mehmet Ağar'ın görevden ayrıldığını duyurdu.28-05-2021 17:43

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina yönetim kurulu başkanlığından ayrılmak için dilekçe verdiğini açıklamasının ardından, bir açıklama da marinadan geldi. Açıklamada, "Sayın Ağar’ın görevinden ayrıldığını kamuoyuyla paylaşıyoruz" denildi.

Yalıkavak Marina'dan yapılan açıklamada, "Şirketimiz yönetim kurulu başkanı Mehmet Ağar 17.05.2021’de görevinden ayrılma isteğini bildirdi. Sayın Ağar sağlık sorunları gerekçesiyle işlem yapmayı erteledik. Bu vesileyle Sayın Ağar’ın görevinden ayrıldığını kamuoyuyla paylaşıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Ağar da gün içinde Sözcü'ye verdiği demeçte, “Yeni ameliyat olup hastaneden çıktım, İstanbul'da evimdeyim. Benim Bodrum'da ne işim var. Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana" ifadelerini kullanmış, "Ama konular çıktığı anda herkes rahatlasın diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de zamanım da yok" diye konuşmuştu.