WhatsApp'tan yeni bir özellik daha

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir kez daha platforma entegre ettiği bir özelliği ile gündemde. 16-04-2018 14:22

WhatsApp, tanınmayan numaralardan gelen mesajlarda numaranın kime ait olduğunu kullanıcılara söyleyecek.

WhatsApp, vCard adını verdiği yeni bir özelliği test etmeye başladı. Kullanıcılar, kendilerine mesaj atan tanımadıkları numaraların kimlere ait olduğunu doğrudan görebilecek.

Şu an için yeni WhatsApp’ın Android sürümünün beta çalışması kapsamında denenen özelliğin, olumlu geri dönüşler alınması halinde yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerine mesaj atan ancak rehberlerinde kayıtlı olmayan kişilerin kimliğini kolaylıkla öğrenebilecek.

ÖZELLİK NASIL ÇALIŞACAK?

Bilmediğiniz bir numaradan gelen mesajın hemen altında açılan pencere içerisinde "kişinin vCard'ını göster" sekmesine dokunduğunuz taktirde WhatsApp vCard ile indekslenen numara, veri tabanında kayıtlı olduğu şekilde size gösterilecek. Yalnız bunun için o kişiye ait bir vCard'ı daha önce başkası tarafında almış olmanız gerekmekte. Özellik şu an  2.18.111 sürümlü WhatsApp Android BETA test kanalında deneniyor.