Weinstein kendisini suçlayanların peşine 'ajan taktı' iddiası

ABD'de yayınlanan New Yorker dergisi, Amerikalı yapımcı Harvey Weinstein'ın kendisini taciz ve tecavüzle suçlayan kadınları ajan tutarak takip ettirdiğini iddia etti.07-11-2017 22:05

Derginin muhabiri Ronan Farrow'un haberine göre, ABD'li yapımcı Weinstein iddiaları örtbas etmek için istihbarat şirketleri Black Cube ve Kroll'dan iki özel ajan tuttu. Kendisini kadın hakları savunucusu olarak tanıtan iki ajan, iddiaların sahibi kadınlarla buluşarak ağızlarından laf almaya çalıştı. Böylece kadınlar Weinstein'ı kamuoyu önünde suçlamadan önce, iddiaların önünü tıkayabileceklerdi.

'BU KORKUNÇ DEĞİL Mİ?'

Weinstein'ın 20 yıl önce kendisine tecavüz ettiğini söyleyen İtalyan aktris Asia Argento, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Eski Mossad ajanları bizi takip mi etmiş? Bu korkunç değil mi?" ifadelerini kullandı. İddiaya göre ajanlar sadece kadınlardan değil gazetecilerden de gizlice bilgi almayı amaçladı.

Argento, tweet'inde Weinstein'ı tecavüzle suçlayan Sopranos dizisinin yıldızı İtalyan-Amerikalı oyuncu Annabella Sciorra ve ABD'li oyuncu Rose McGowan'dan da bahsederek "Neden daha önce konuşmadık ki?" diye sordu.

New Yorker'a konuşan Black Cube şirketi yetkilileri ise, kanunlara ve yüksek etik standartlara uymayı sürdürdüklerini söyleyerek iddiaları reddederken, Ünlü yapımcıyı suçlayan kadınların sayısı 50'yi aştı. Weinstein ise tüm taciz ve tecavüz iddialarını reddetmeye devam ediyor.