Vietnam’da koronavirüsten ilk ölüm

428. hasta olarak bildirilen 70 yaşındaki bir kişi bugün hayatını kaybederek Vietman'da koronavirüsten hayatını kaybeden ilk kişi olarak kayıtlara geçti.31-07-2020 14:22


Vietnam’ın yerel medyasında ülkede ilk Covid-19 nedeniyle ölümün gerçekleştiği bildirildi.

96 milyonluk nüfusa sahip Vietnam'da 100 gün boyunca hiç yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası görülmemiş, son günlerde ülkenin turistik şehri Danang'da görülmeye başlayan vakalar sonrası bir dizi yeni önlem alınmıştı.

Vaka artışlarını engellemek için yetkililer başkent Hanoi başta olmak üzere barları ve gece kulüplerini kapatmış, kalabalık toplantıları yasaklamış ve yaygın koronavirüs testi uygulaması başlatmıştı.

Hürriyet'in Vietnam Haber Ajansı'ndan son dakika olarak bildirdiği habere göre 428. hasta olarak bildirilen 70 yaşındaki bir kişi bugün hayatını kaybederek Vietman'da koronavirüsten hayatını kaybeden ilk kişi olarak kayıtlara geçti.

Hastanın hayatını Danang şehrinde kaybettiği bildirildi.

Danang'da ortaya çıkan yeni vakalarla birlikte ülkedeki Covid-19 tanısı koyulmuş kişi sayısı da 509'a yükselmiş oldu.

Uzmanlar, yeni vakaların salgının ilk günlerinden beri büyük bir mücadele örneği veren ülkenin tedbirlerin gevşetilmesi ve ülke içi seyahatlerin başlamasıyla birlikte arttığını belirtiyor.