VİDEO | Şişecam işçisi iş, aş ve adalet için yürüyor

İşten çıkarıldıktan sonra Kristal-İş Sendikası Trakya Şubesi önünde direnişe geçen 90 Şişecam işçisi; Lüleburgaz’dan, Tuzla’da bulunan Şişecam Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe başladı20-10-2017 17:47

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Şişecam’ın Paşabahçe fabrikasında çalışan 90 işçi, fabrikanın fırın kapatması ve sık rapor alınması gibi nedenlerle işten çıkarıldıktan sonra ilçede bulunan Kristal-İş Sendikası Trakya Şubesi önünde işlerine geri dönmek için direnişe başladı.

Günlerdir direnişte olan işçiler, bugün Tuzla’da bulunan Şişecam Genel Merkezi’ne doğru “İş, aş, adalet” talebi ile yürüyüşe başladı.. Yürüyüş öncesinde, direniş çadırlarının çevresinde toplanan ilçe halkından büyük destek gören işçiler, fabrikada işbaşı yapana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

“DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Yürüyüş öncesi bir açıklama yapan işçilerin sözcüsü Aydın Şahin de bugüne kadar kendilerine destek veren kurumlara ve Lüleburgaz halkına teşekkür etti. Desteklerin devam etmesini istediklerini ifade eden Şahin, “Arkamızda halk olduğu sürece, biz kazanacağız” derken, dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.