Veyis Ateş’ten 'ses kaydı' açıklaması

Kendisi ve Sezgin Baran Korkmaz arasında yapıldığı iddia edilen telefon görüşmesine dair ses kayıtlarının yayınlandığı Veyis Ateş, kaydın montaj olduğunu iddia etti.20-06-2021 14:10

İleri Haber

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in, Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediğini iddia ettiği Veyis Ateş, bugün Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili ve Gazeteci Ahmet Şık tarafından yayımlanan ses kaydına ilişkin olarak "Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açık. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır" dedi.

Hakkında kara para aklama suçlaması bulunan Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş, bugün yayımlanan ses kaydının montaj olduğunu öne sürdü. Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapan Veyis Ateş, şunları söyledi: 

Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum’ dedikten 24 saat sonra ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi ifadesiyle ‘Tanrı’nın yetiştirdiği bu özel insanın’ yurt içi ve yurt dışındaki bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını tıpkı geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir.

‘Bu özel insan’ nihayet yargı önünde hesap verecektir.

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı, oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır.

İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.